Koulier

Atelier č. Dodatečně přihlášen.

Ruční výroba vánočních ozdob má v Čechách dlouholetou tradici. Mnoho zákazníků často ani netuší, jaké klenoty v podobě krásných, pracně a ručně vyrobených výrobků českých sklářů vánočních ozdob doma má. Manželé Šrámkovi, kteří dlouhodobě podnikají v odvětví tradiční řemeslné výroby, tuto hodnotu dokáží náležitě ocenit. Petr Šrámek již na Vysočině provozuje firmu na výrobu nábytku. Proto, když pracovní trh nabídl foukače a kreslíře vánočních ozdob poté, co byla uzavřena provozovna na Chrudimsku neváhali, a tyto lidi oslovili ke spolupráci do své výroby. Tu nově vybudovali pod značkou Koulier na Oflendě na Vysočině.

Navázání na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice považují Šrámkovi za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás. Rozhodujícím aspektem pro své rozhodnutí byla ta skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Nově založený podnik na výrobu vánočních ozdob Koulier se zaměří na nové trendy, které představí již pro nadcházející vánoční sezonu.

1.10 – včetně exkurzí

2.10. – otevřena pouze prodejna

Co u nás uvidíte
Podívejte se foukačům a malířům pod ruce
● Ukážeme vám celý proces výroby vánočních ozdob od foukání, barvení, zdobení až po jejich balení
● Seznámíte se se sklářskými surovinami, nářadím i postupy při foukání, a dekorování ozdob
● Dozvíte se jak dlouho trvá, než se foukači naučí správně foukat nový tvar vánočních ozdob
U nás můžete i tvořit
Vyzkoušejte si práci místních malířek. V nové rekonstruovatelná dílně, která plynule navazuje na prohlídkový okruh. si můžete ozdobit foukané ozdoby různých tvarů a velikostí.