Návštěvníkům

V kraji Vysočina se 1. a 2. října 2022 konal 12. ročník Dnů otevřených ateliérů. Myšlenka letošního ročníku byla zaměřena na umění jakožto jiskřičku naděje v temných dobách, umění jako lék, který pomáhá mírnit bolest a pozvednout ducha. Zájemci o návštěvu umělců se mohli těšit na 120 ateliérů, které zastupovaly rozmanitá řemesla a umělecké techniky. Akce se tradičně účastnili i muzea, galerie a umělecké školy. Mnozí účastníci, „ateliéristé“, svým návštěvníkům kromě prohlídky svého zázemí nabídli i možnost vyzkoušet si sami dané řemeslo, někteří měli připravený i doprovodný program. Děkujeme, že jste si nenechali ujít tento víkend nabitý uměním a že jste svou návštěvou podpořili činnost umělců a řemeslníků v Kraji Vysočina!

Praktické informace

Seznam ateliéristů naleznete v sekci ateliery stránkách, neopomeňte zároveň sledovat dodatečné změny a aktualizace.

Tištěné katalogy jsou k dispozici na většině informačních center v celém kraji Vysočina.
Plánování vaší cesty vám usnadní i náš nový web, kde je dostupná mapa s umístěním jednotlivých účastníků.

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zajišťuje organizaci celé akce, záštitu 12. ročníku Dnů otevřených ateliérů na Vysočině převzal Mgr. Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Sedm rad pro návštěvníky DOA

  1. Prostudujte si řádně tyto rady, budou se Vám hodit!
  2. Opatřete si časopis DOA se seznamem ateliérů, nebo si jej stáhněte na našem webu a mějte jej na Vašich cestách pořád u sebe, s ním se v ateliérech, dílnách a galeriích Vysočiny neztratíte.
  3. Než zamíříte do Vámi vyhlédnutého ateliéru, zkontrolujte si, zda má v tuto chvíli skutečně otevřeno. Ne všichni výtvarníci a řemeslníci jsou návštěvníkům k dispozici po celé oba dny konání akce. Někteří vystavující svou účast mohou zrušit z nenadálých důvodů, jejich seznam naleznete na níže.
  4. Každý zúčastněný ateliér, dílna i galerie jsou v době otevření viditelně označeny plakátem nebo vlajkou s výrazným červeným logem Dnů otevřených ateliérů.
  5. U výtvarníků, u nichž je to výslovně uvedeno, je třeba se nejprve na návštěvě v ateliéru dohodnout telefonicky.
  6. Veškeré aktualizace programu DOA 2022 najdete právě zde na našich stránkách.
  7. V nouzi nejvyšší Vám v době konání akce dobrou radu poskytneme na telefonním čísle +420 739 582 775 (Vendula Marková)