V Kraji Vysočina bude probíhat již 12. ročník!

Zdravíme všechny naše příznivce. Již nyní vám přinášíme termíny Dnů otevřených ateliérů pro letošní rok. V Kraji Vysočina bude probíhat již 12. ročník!

Jihomoravský kraj: 24. – 25. září 2022
Kraj Vysočina: 1. – 2. října 2022
Jihočeský kraj: 7. – 9. října 2022
Dolní Rakousko/Niederösterreich: 15. – 16. října 2022

Myšlenka letošního 12. ročníku DOA na Vysočině 2022 je zaměřena na umění jakožto jiskřičku naděje v temných dobách, umění jako lék, který pomáhá mírnit bolest a pozvednout ducha. Jak uvedl Till Lindemann, německý hudebník a básník: „Umění se netvoří bez bolesti, umění existuje pro kompenzaci bolesti.“ Ještě větší klasik spisovatel Anatole France napsal: „Umělci mají ukazovat, jak krásný je život. Bez jejich tvorby bychom mohli mít velké pochybnosti.“ Není rozdíl, zda se jedná o výtvarné či jiné umění, umění by mělo být lékem na hořkosti života, a že jsme jich v posledních letech a měsících prožili a prožíváme na 21. století poměrně mnoho. Zručně vytvořená krajka či vyřezaná postavička mohou vykouzlit úsměv na tváři nejednoho dítěte. A kolik finančních prostředků pro potřebné bylo již vybráno na různých uměleckých charitativních akcích a sbírkách? Umělec je člověk, který umí překračovat hranice konvenčního, umění samotné nezná hranic a najde si cestu každou dobou. Přispět může každý.

Oficiální záštitu letošního 12. ročníku Dnů otevřených ateliérů na Vysočině převzal Mgr. Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.