Táňa Piechowiczová – rozhovor k DOA 2022

Návštěvníci se mohou těšit na mozaikové obrazy, mozaikové obaly na květináče a obrazy převážně koní malované olejem a pastelem. Budou se moci podívat na tvorbu mozaiky na květináč.

Více na profilu ateliéristky ZDE!

  • Myslíte, že Vaše díla mohou mít na návštěvníky nějaké léčivé účinky?

Až tak dalece bych to neviděla. Moje výtvory mohou spíše někoho pozitivně naladit nebo potěšit.

  • Hřejivé slovo a pochvala ve správnou chvíli mohou být také lékem. Měli jste od některého zákazníka tak pozitivní odezvu, že vás to nadlouho povzbudilo k tvorbě?

Jelikož to, co dělám není mojí hlavní činností, tvořím zatím pouze pro radost. Možná i z tohoto důvodu jsem se poprvé přihlásila do otevřených ateliérů.

  • Jak se Vám dařilo čerpat inspiraci v posledním roce?

Na vaši otázku je velmi těžké odpovědět, myslím si, že inspirace přichází sama nebo je dílem náhody.

  • Tvořili jste v posledním roce i mimo Váš ateliér, např. někde v přírodě, na místech spojených s odpočinkem a relaxací?

Způsob mé tvorby je spíše vázán na ateliér.

  • Myslíte si, že umění a kupříkladu i Vaše tvorba ponese otisk těchto složitých časů, které v roce 2022 čekal asi málokdo?

Správně podotýkáte, že tuto složitou dobu čekal opravdu málokdo. Myslím si, že toto není konec nýbrž začátek období, které výrazným způsobem zasáhne do životů a osudů nás všech a pokud jen trochu někoho potěší pohled na moje výtvory budu velmi mile potěšena a budu věřit, že to potěšení se bude dále šířit i v této neklidné době.

  • Jaké máte ve své tvorbě vyhlídky do budoucna? V čem ji vidíte pozitivně a v čem negativně?

Do budoucna žádné specifické vyhlídky nemám, pouze bych se chtěla zdokonalovat, popřípadě zkusit další rozšíření činností. Pozitivitu hledám zatím jen u sebe nebo v blízkém okolí.