VERONIKA NETOLICKÁ – rozhovor DOA 2022

V malebném prostředí pod Krásnou horou je domek se stodolou a zahradou a zde je spousta mého tvořeníčka ….. výrobky z keramiky (hlavně zahradní keramika – květináče, pítka, koule na svíčky, různé mísy s glazurou a se sklem, spousta keramických drobností srdíček, andílků), věnce z přírodních materiálů, svíčky z včelího vosku. 

Návštěvníci se mohou těšit na příjemné prostředí, tvořivou dílničku – malování na keramiku. Proběhne také ukázka tvoření keramiky.

 

Více o účasti této autorky na DOA 2023 naleznete ZDE!

Myslíte, že Vaše díla mohou mít na návštěvníky nějaké léčivé účinky?

Tvořím s láskou a radostí a tuto myšlenku již při tvoření dávám do svých výrobků a myslím, že to lidé cítí a pozitivní energii vnímají.

 

Hřejivé slovo a pochvala ve správnou chvíli mohou být také lékem. Měli jste od některého zákazníka tak pozitivní odezvu, že vás to nadlouho povzbudilo k tvorbě?

Líbí se mi reakce lidí při první návštěvě u mne…. „jeee Vy to tady máte hezké, takové domácké“,…. „Vy toho tady máte tolik“ … „To je krása“ … Vždy mne to moc potěší a motivuje k další a další tvorbě.

 

 Jak se Vám dařilo čerpat inspiraci v posledním roce?

Inspirace je všude kolem, hlavně v přírodě. Hodně nápadů mi chodí v noci  Vzbudím se a vím, že „to“ chci vyrobit.

 

Tvořili jste v posledním roce i mimo Váš ateliér, např. někde v přírodě, na místech spojených s odpočinkem a relaxací?

Mám to štěstí, že bydlím v malém domku na vesnici, za domem velká skála (Krásná hora) před domem teče řeka Oslava, všude kolem stromy,  mám zahradu a stodolu….. takže část tvořím doma a část venku za doprovodu zpěvu ptáků, šumění stromů a bublání vody ….. je to úžasný relax.

 

Myslíte si, že umění a kupříkladu i Vaše tvorba ponese otisk těchto složitých časů, které v roce 2022 čekal asi málokdo?

Já při tvorbě zapomínám na celý svět, jsem jen já a to, co tvořím, a je tam jen pozitivní energie, nic jiného.

 

Jaké máte ve své tvorbě vyhlídky do budoucna? V čem ji vidíte pozitivně a v čem negativně?

Jaké mám vyhlídky v tvorbě? Nevím  Lidé se ke mně vrací, doporučují mne dál a to pro mne moc znamená. Vše je, tak jak má být a já s vděkem přijímám.