Ateliér TEA

Ateliér č. 81.

TEA je figurální sochařka působící v Praze a na Vysočině. Hlavními tématy její tvorby jsou člověk, příroda, kultura a historie. Typickým prvkem Teiné tvorby je experimentování s materiály, především s umělými pryskyřicemi a sklolamináty.

Svoji hlavní tvorbu přesunula na Vysočinu teprve v roce 2022. Po vystudování Fakulty výtvarných umění v Brně, tvořila ještě dva roky v brněnském ateliéru, nicméně již v té době pracovala na rekonstrukci ateliéru ve Zvoli, kam se plánovala trvale přesunout. Co se týče sochařčina působení na Vysočině, můžeme zmínit zatím nejvýznamnější dílo, a to realizaci sochy Tomáše Garrigua Masaryka v Třebíči. Bronzová socha je v Tyršových sadech od roku 2022.

Mimo to spolupracuje s Horáckou galerií v Novém městě na Moravě, kde již druhým rokem vede letní sochařský kurz. Ateliér TEA je stále proměnlivé místo v závislosti na probíhající rekonstrukci, nicméně zde vznikají veškeré nápady na další díla, materiálové experimenty, sochání podle živých modelů a to všechno ve spojení s autorčinou osobností dává vzniknout krásnému geniusu loci.