ATELIÉRY VM

Umělecká skupina z okolí Velkého Meziříčí, kterou baví tvoření. Každý má to svoje, ale přece jsou v jednom stejní – v touze dělat to, co je baví. A tak tvoří!

Kateřina Stejskalová: 607 834 564, tatehin@icloud.com

Instagram – by.tatehin

Web: https://tatehin.pb.design

Neumím se pozastavit u jedné tvorby, a tak stále hledám svoji cestu a snažím se propojit ty cesty, které jsou pro mne nejbližší. Káva v oblíbeném hrnečku a deník, kam si vše zaznamenám. A tak bych chtěla, aby se cítili i ostatní. Proto jsem si vybrala především tyto dvě cesty. Patří mezi ně keramika, kde jsem díky licí hmotě, objevila kouzlo užitkového nádobí, a tak vytvářím své formy a následně kelímky, misky, mističky a talíře, do kterých vrývám či maluji kousek sebe a díky tomu je každý kousek originální. Druhá cesta je knihvazačství, kde obdivuji médium papíru a snažím se ho posouvat dále do sešitků, leporela, deníčků a deníků. Vazby jsou různé, od japonských po klasické. Díky papíru mohu také vnést do tvorby grafiku, která často deníky doprovází nebo tvoří samostatné tisky a soutisky.

 

Alice Trojanová: AliceTrojanova@seznam.cz

Facebook: AliceTrojanová – modistická dílna

Instagram: trojanovakloubouky

Web: www.alicetrojanova.cz

Dědictví po babičce nebylo jen vybavení dílny, materiál a dřevěné formy na klobouky, ale také touha a potřeba něco tvořit, vymýšlet a dávat materiálu život. Design a ruční výroba klobouků a fascinátorů klasickým modistickým způsobem na dřevěných formách.

 

Andrea Hladíková: andreahladikova@gmail.com

Instagram: maite_maite_

Facebook: Maite

Jmenuji se Andrea Hladíková a pod značkou Maite vyrábím šperky z ovocných pecek.  Mám jednu vrtačku, několik pecek a lásku, se kterou tvořím. Šperky zvnikají z pecek z avokáda, manga, datlí a kokosové skořápky. Přestože jsem se omezila pouze na “zbytkový” materiál, nacházím nespočetné množství a kombinace barev, které příroda nabízí. Jádro ovoce je pro mě nositelem vnitřní krásy a právě skrze toto medium můžeme vyzdvihnout svůj vnitřek i zevnějšek.

 

Jan Dvořák: vemenecko@seznam.cz 737 180 951

Facebook: Dřevák – Dřevěné šperky, krabičky, misky a doplňky

Instagram: drevak.jan

Jan Dvořák, který pracuje především s dřevem. Výroba misek, prstenů, šperků, svícnů, dekorací, servírovacích tácu, poliček, věcí na svatbu, vypalování nápisů a cedulí atd. a nábytku v přírodním stylu.

 

Marie Kudláčková: kudlacekmarie@gmail.com

Instagram: maiabat

KRESBA, OBJEKT, KONCEPTUÁLNÍ TVORBA  Ukázka autorské tvorby. Marie Kudláčková je intermediální autorka, která se v poslední době zabývá především médiem kresby – zkoumá její tendence, proměny, prostory a vlastnosti.

 

Michaela Horná: michaela.horna@centrum.cz, +420 723 531 006

Web: https://svojivchvoji.cz/vizaz/navrharka-michaela-horna

Facebook: hornadesign

Vystudovala jsem obor Design oděvu na Střední uměleckoprůmyslové škole Jihlava-Helenín, během níž jsem absolvovala praxe v ateliéru Beaty Rajské.  Nyní se kromě studia antropologie módy a životního stylu na Univerzitě Karlově zabývám volnou tvorbou a zakázkovým šitím. Zaměřuji se na dámskou módu, převážně svatební a společenské šaty. Během konzultací se zákaznicemi se společně snažíme vytvořit nejen originální model na míru, ale také příběh, který budou šaty vyprávět.

 

Olga Staňková: olgastankovadh@gmail.com

Instagram: olga.zdislava

V její tvorbě je hlavním prvkem prožitý dotek s přírodou a následný zbytek vizuální podoby v paměti. Pracuje s tichem, s prostorem v prostoru, ale také s převodem přírodních materiálů a principů do skla a jejich následnou interpretací v obrazech.

 

Milan Tůma: milantuma11@gmail.com

Instagram: milantumaknives

https://shop.milantumaknives.com/

Jsem nožíř pocházející z Velkého Meziříčí. Zabývám se výrobou převážně kuchyňských nožů. V první řadě mi jde o maximální funkčnost a preciznost každého nože ale je pro mne velice důležité aby byly nože i potěšením pro oko. Používám různé tradiční i moderní postupy, stejně tak materiály.

 

Radek Koudela: koudelaaradek@gmail.com

Instagram: radek_koudela

Web: www.koudelaradek.com

Radek K. fotograf a cestovatel se  srdcem pro pokojové rostliny. Vystupuje pod Radek Koudela Photography a Cup of plants.

 

Petra Janoušková: p.janouskova@gmail.com

Instagram: janouskova_petra_enamel_art

Od roku 2017 se věnuji technickému smaltu v uměleckém zpracování. Smaltované obrazy se taví při 850¸C a větší formáty dělám v průmyslových pecích v Beskydech. Mám také velkou slabost pro tisky, zvláště linoryty, suché jehly a experimentální tisk. Pořádám workshopy pro dospělé.

 

Adéla Horká: horkaaadela@gmail.com

Instagram: kniharka

Web: https://knihahaharka.cz

Knihahahařka je holka kterou v mládí okouzlilo knihařské řemeslo a tak ho vystudovala. Vyhrála pár školních soutěží a zasloužila se o Čestné uznání Společenstva českých knihařů. Miluje přírodu, ráda se směje a to vše se promítá v její tvorbě.  Kromě knihařské tvorby také vede kavárnu Termoska, kde si můžete dát kvalitní kávu a dortíky!

 

Matěj Měrtl: info@muj.dog a jsem@foticibedynka.cz

matytiskne

Web: https://foticibedynka.cz

Instagram: foticibedynka

Fotící bedýnka, to je zábavný fotokoutek, který přinese spoustu zábavy na vaši akci. A tím to rozhodně nekončí! Právě Maty Vám tuto bedýnku poskytne!

Web: https://muj.dog

Instagram: muj.dog

Ahoj, jsem Maty a se svým čtyřnohým parťákem Jackem Russellem Bastym jsme si říkali, že začneme vyrábět výrobky pro hafany, aby byly stylové. Nebavilo nás, jaké obojky jsme našli ve zverimexech. A proto jsme si řekli, že vyrobíme vlastní s mnohem hezčím designem. Společně s dalšími šikovnými lidmi vzniká nová mladá česká značka ručně vyrábějící designové nejen obojky a vodítka pro psy. Vše pro vás chystáme s láskou a chlupama všude okolo nás z našeho Jacka Russella Bastyho – čtyřnohého parťáka, který všechny produkty velmi rád testuje.

 

Michal Fejfar: FejfarM@centrum.cz +420 605 702 732

Web: https://www.mfwood-design.cz/

Když Michal Fejfar kreslil tužkou své první návrhy, málokdo tušil, že ho radost z tvoření a láska k dřevu dovedou až k vlastní značce dřevěných módních doplňků Michal Fejfar – Wood Design. Značka se stále rozvijí a aktuálně má Michal ve svém portfoliu výrobu dřevěných hodinek, manžetových knoflíčků, náušnic, motýlků, broží, prstýnků nebo kabelek. Základem jeho práce je čistý design a originalita zpracování. Dřevěné doplňky jsou díky tomu stylovou ozdobou jak na běžný den, tak na speciální událost.

 

Marek Musil: marekmusil140@gmail.com

Je mi 15 let a dělám práci co mě baví. Především soustružím do dřeva. Vyrábím hlavně misky ale dělám ještě spoustu věcí. Snažím se se rozvinout a posouvat se dal a dál, takže když mám nějaký bláznivý nápad tak se ho nebojím zkusit udělat.

 

CEDULÁŘ

Facebook: Cedulář

CEdulář – kdo to je? On sám to možná ani neví. Ironart? Kovové sochy? Rámy pro obrazy? Věci denní potřeby v netradičním hávu? Prostě jakýkoli kovový atrefakt mu asi není cizí. Sleduj jeho tvorbu, nebo buď součástí!