ATELIÉRY VM

Ateliér č. 82.

Umělecká skupina z okolí Velkého Meziříčí, kterou baví tvoření. Každý má to svoje, ale přece jsou v jednom stejní – v touze dělat to, co je baví. A tak tvoří!

Adéla Horká:

Knihahahařka je holka kterou v mládí okouzlilo knihařské řemeslo a tak ho vystudovala. Vyhrála pár školních soutěží a zasloužila se o Čestné uznání Společenstva českých knihařů. Miluje přírodu, ráda se směje a to vše se promítá v její tvorbě.  Kromě knihařské tvorby také vede kavárnu Termoska, kde si můžete dát kvalitní kávu a dortíky!

horkaaadela@gmail.com
FB knihahaharka | IG knihahaharka
www.knihahaharka.cz

 

Alice Trojanová:

Dědictví po babičce nebylo jen vybavení dílny, materiál a dřevěné formy na klobouky, ale také touha a potřeba něco tvořit, vymýšlet a dávat materiálu život. Design a ruční výroba klobouků a fascinátorů klasickým modistickým způsobem na dřevěných

E AliceTrojanova@seznam.cz
FB Alice Trojanová | modistická dílna | IG trojanovakloubouky
www.alicetrojanova.cz

 

Andrea Hladíková:

Jmenuji se Andrea Hladíková a pod značkou Maite vyrábím šperky z ovocných pecek, ale i stříbra a mosazi. Šperky vznikají z pecek avokáda, manga, datlí, snakefruitu a kokosové skořápky. V peckách nacházím nespočetné kombinace barev. Každá pecka je jedinečná, proto i každý šperk je originál. Šperkařské řemeslo mě uchvátilo a tak objevuji i klasické techniky a tvořím šperky také ze stříbra a mosazi.

andreahladikova@gmail.com
FB Maite-335477470420705 | IG maite_maite_
www.flre.cz/maite-maite

 

CEDULÁŘ:

CEdulář – kdo to je? On sám to možná ani neví. Ironart? Kovové sochy? Rámy pro obrazy? Věci denní potřeby v netradičním hávu? Prostě jakýkoli kovový atrefakt mu asi není cizí. Sleduj jeho tvorbu, nebo buď součástí!

FB cedularvm

 

Jan Dvořák:

Pracuje především s dřevem. Výroba misek, prstenů, šperků, svícnů, dekorací, servírovacích tácu, poliček, věcí na svatbu, vypalování nápisů a cedulí atd. a nábytku v přírodním stylu.

+420 737 180 951 | vemenecko@seznam.cz
FB Dřevák Dřevěné šperky, krabičky, misky a doplňky | IG drevak.jan

 

Kateřina Stejskalová:

Neumím se pozastavit u jedné tvorby, a tak stále hledám svoji cestu a snažím se propojit ty cesty, které jsou pro mne nejbližší. Káva v oblíbeném hrnečku a deník, kam si vše zaznamenám. A tak bych chtěla, aby se cítili i ostatní. Proto jsem si vybrala především tyto dvě cesty. Patří mezi ně keramika, kde jsem díky licí hmotě, objevila kouzlo užitkového nádobí, a tak vytvářím své formy a následně kelímky, misky, mističky a talíře, do kterých vrývám či maluji kousek sebe a díky tomu je každý kousek originální. Druhá cesta je knihvazačství, kde obdivuji médium papíru a snažím se ho posouvat dále do sešitků, leporela, deníčků a deníků. Vazby jsou různé, od japonských po klasické. Díky papíru mohu také vnést do tvorby grafiku, která často deníky doprovází nebo tvoří samostatné tisky a soutisky.

+420 607 834 564 | E tatehin@icloud.com
IG by.tatehin
www.tatehin.pb.design

 

Marek Milota:

Výroba železných předmětů, objektů, zvířat. Prostě všeho, v čem vidím smysl. Jako materiál se snažím využít starý, nefunkční, vyhozený „ŠROT“ a dát mu nový dech.

MarekMilota@seznam.cz
IG marek.milota

 

Marek Musil: 

Je mi 15 let a dělám práci co mě baví. Především soustružím do dřeva. Vyrábím hlavně misky ale dělám ještě spoustu věcí. Snažím se se rozvinout a posouvat se dal a dál, takže když mám nějaký bláznivý nápad tak se ho nebojím zkusit udělat.

marekmusil140@gmail.com

 

Martina Kadlecová:

Mojí hlavní kreativní aktivitou jsou koláže. Tvořím je zpravidla skládáním kombinace analogových fotografií, novinových titulků, lučního kvítí a fotek z časopisů, katalogů a knih.

martinaa.kadlecovaa@gmail.com
FB martinaa.kadlecova | IG vnitrnineklid

 

Michal Fejfar:

Když Michal Fejfar kreslil tužkou své první návrhy, málokdo tušil, že ho radost z tvoření a láska k dřevu dovedou až k vlastní značce dřevěných módních doplňků Michal Fejfar – Wood Design. Značka se stále rozvijí a aktuálně má Michal ve svém portfoliu výrobu dřevěných hodinek, manžetových knoflíčků, náušnic, motýlků, broží, prstýnků nebo kabelek. Základem jeho práce je čistý design a originalita zpracování. Dřevěné doplňky jsou díky tomu stylovou ozdobou jak na běžný den, tak na speciální událost.

FejfarM@centrum.cz
www.mfwood-design.cz

 

Milan Tůma: 

Jsem nožíř pocházející z Velkého Meziříčí. Zabývám se výrobou převážně kuchyňských nožů. V první řadě mi jde o maximální funkčnost a preciznost každého nože ale je pro mne velice důležité aby byly nože i potěšením pro oko. Používám různé tradiční i moderní postupy, stejně tak materiály.

milantuma11@gmail.com
IG milantumaknives
www.shop.milantumaknives.com

 

MON MgA. Monika Krchňáková:

Vizuální umělec & kunda designer & včelař. Jsem člověk s vnitřním nutkáním vypořádat se s něčím tak přirozeným jako je přirození. Kresbou, malbou, objektem, šperkem, fotografií.. Svou tvorbou otevírám společenská tabu, vyprávím o mezilidské realitě a odhaluji hranice svobodné mysli nás všech.

+420 721 148 013 | mon@minimon.cz & mon@monkresli.cz
IG monkresli a minimon_cz
www.monkresli.cz | www.minimon.cz

 

Tomáš Hála:

Já jsem fajn Tom a dělám Fajn Kérky. Tetování je pro mě o pocitech, o kopírování křivek těla a jeho kráse, radosti z toho co má člověk rád, jak se cítí. Abstrakce, nápisy, tlusté linky, ze všeho se dá udělat fajn kérka. Poznej se mnou proces tetování a zažij ten zvláštně nádherný pocit uspokojení a radosti z tetování.

tomas.hala99@seznam.cz
IG fajn_kerka

 

Olga Staňková: 

V její tvorbě je hlavním prvkem prožitý dotek s přírodou a následný zbytek vizuální podoby v paměti. Pracuje s tichem, s prostorem v prostoru, ale také s převodem přírodních materiálů a principů do skla a jejich následnou interpretací v obrazech.

olgastankovadh@gmail.com
IG olga.zdislava

 

Petra Janoušková:

Od roku 2017 se věnuji technickému smaltu v uměleckém zpracování. Smaltované obrazy se taví při 850¸C a větší formáty dělám v průmyslových pecích v Beskydech. Mám také velkou slabost pro tisky, zvláště linoryty, suché jehly a experimentální tisk. Pořádám workshopy pro dospělé.

E p.janouskova@gmail.com
IG petra_poka_art
www.petrajanouskova.com

 

Zdeňka Tůmová:

Žije a tvoří v Přibyslavicích baví ji volná grafika, především linoryt nejčastěji se věnuje sakrálním tématům ráda zobrazuje světce v zářivých barevných kombinacích.

FB zdenka.sarounova